Balsam na cellulit – lista cech jakie powinien zawierać skuteczny produkt

cellulit - zdjęcie

Cellulit stanowi problem natury estetycznej, który może dotykać nawet 80% kobiet po 25 roku życia. W internecie można znaleźć wiele domowych sposobów na poradzenie sobie z przysłowiową skórką pomarańczową. Najpopularniejszym z nich jest krem na cellulit.

Czym powinien się charakteryzować dobry krem antycellulitowy?

Cellulit jest to złożonym problemem i brak jest jak dotąd jednego skutecznego preparatu, który zapewniałby całkowite pozbycie się tego defektu kosmetycznego. Widać to zwłaszcza po półkach sklepowych, na których widać dziesiątki kremów antycellulitowych.

Nie oznacza to jednak, że kremy nie pomagają. Mimo, że żaden preparat nie jest w stanie usunąć nadmiaru tkanki tłuszczowej, to kremy świetnie nadają się w niwelowaniu cellulitu. Chodzi tu o działania ujędrniające, wygładzające i odtruwające tkanki. Przez co cellulit jest o wiele mniej widoczny.

W przypadku stosowania kremów niezwykle jest ważne jednak odpowiednia aplikacja i regularność. Nawet jeśli zakupiłaś skuteczny krem na cellulit to nie przyniesie on zadowalających efektów jeśli będzie stosowany w niewłaściwy sposób. Preparat taki najlepiej stosować raz dziennie pod wieczór. Najlepszym czasem na to jest parę minut po kąpieli. Idealnie jest nakładać krem po peelingu skóry. Dzięki usunięciu martwego naskórka substancje aktywne zawarte w kremie antycellulitowym o wiele lepiej będą przyswajalne, co poprawi znacznie efektywność preparatu. Ważny jest także kierunek wcierania kremu. Ogólna zasada mówi o tym, by ruch dłoni zawsze był skierowany w kierunku serca. Wyjątkiem jest jedynie brzuch, na którym powinno wykonywać się ruchy koliste (zgodne z przebiegiem jelit w jamie brzusznej). Istnieją także preparaty, które mogą być stosowane przez treningiem na siłowni lub o dowolnej porze dnia. Należy jednak pamiętać, żeby nie moczyć nadmiernie skóry po nałożeniu kremu, aby nie utrudniać wchłaniania substancji aktywnych.

Wybierając skuteczny krem na cellulit zawsze sprawdzaj jego skład. W głównej mierze powinnaś szukać naturalnych składników, które będą łagodne dla skóry i będą bardzo dobrze przyswajalne przez skórę.

Dobry krem na cellulit to Vialise

vialise na pomarańczową skórkęSzczególnie polecanym preparatem w walce z cellulitem w warunkach domowych jest serum Vialise. Zawiera on pełną gammę naturalnych składników, które wykazują silne działanie antycellulitowe. Dodatkowo w przeciwieństwie do konkurencyjnych kremów nie zawiera on ani grama sztucznych substancji i wypełniaczy. Nie znajdziesz w nim często stosowanych parabenów, silikownów, emulgatorów, czy PEGów. Sprawia to, że krem  nie jest szkodliwy dla skóry, nie podrażnia jej oraz charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością.

Działanie serum  opiera się na usuwaniu zalegających toksyn z tkanki podskórnej oraz na ujędrnieniu i nawilżeniu skóry. Sprawia to, że cellulit ulega widocznemu zmniejszeniu oraz że skóra staje się gładsza, jędrna i mniej wiotka.

Czy sam krem na cellulit wystarczy?

Zdecydowanie krem to za mało, aby móc myśleć o skutecznej walce z cellulitem. Wszystko zależy od stanu wyjściowego tkanki skórnej oraz ilości tłuszczu w organizmie. Jednak w każdym przypadku kremy przynoszą o wiele lepsze rezultaty jeśli do terapii zostaje włączona dieta oraz aktywność fizyczna.

Dieta antycellulitowa pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu. Podstawą każdego dnia jest woda mineralna z małą zawartością sodu. Pozwala ona wypłukać toksyny, a także pozytywnie wpływa na nawilżenie tkanek. Drugą ważną zasadą jest unikanie wszelkich używek jak papierosy, alkohol, czy kawa. Powodują one gromadzenie szkodliwych toksyn. Zamiast kawy można zastosować herbatę zieloną, która świetnie się sprawdza w zwalczaniu tkanki tłuszczowej. Czytaj jakimi sposobami pozbyć się cellulitu.

Jeśli chodzi o ćwiczenia to powinny one być wykonywane codziennie, przynajmniej przez 40 minut. Dzięki nim możliwe będzie zredukowanie tkanki tłuszczowej, a także ujędrnienie skóry i wysmuklenie mięśni. Warto wykonywać głównie ćwiczenia na uda, brzuch i pośladki.

Podsumowanie

Niestety mimo dużego postępu w medycynie wciąż brak jest jednego skutecznego sposobu na walki z cellulitem. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne rozpoczęcie diety oraz ćwiczeń. W przypadku długoletniego cellulitu, który utrzymywał się kilka lat usunięcie go za pomocą kremów jest niemożliwe.

 

Balsam na cellulit – lista cech jakie powinien zawierać skuteczny produkt
5 (100%) 2 głosy

1 Komentarz

  1. Sama prawda w artykule, a o tej kawie to nie wiedziałam, a jestem miłośniczką kawy to może faktycznie trzeba ogranniczć zwłaszcza że ostatnio zauważyłam że mój cellulit coraz mocniej się nasila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


21 − 15 =