Domowe sposoby na biegunkę

Chociaż biegunka jest nieprzyjemną i kłopotliwą dolegliwością, to nie należy jej demonizować. Bardzo często rozwolnienie jest metodą, poprzez którą nasz organizm usiłuje obronić się przed szkodliwymi bakteriami i czynnikami, poprzez jak najszybsze wydalenie ich z ustroju.

Lekarze uznają je za jeden z najskuteczniejszych mechanizmów obronnych organizmu człowieka i dlatego bardzo często zalecają głównie, aby przeczekać tą nieprzyjemną dolegliwość i stosować naturalne leczenie wspomagające. Dlatego też podczas biegunki warto zrezygnować z leków przeciwbiegunkowych i skupić się przede wszystkim na leczeniu objawowym.

Jak zatrzymać biegunkę?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą o jakiej powinna pamiętać każda osoba cierpiąca na tą dolegliwość jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Dobrze jest pić specjalne napoje izotoniczne, które pomogą dostarczyć elektrolitów i niezbędnych soli mineralnych. Jeśli jednak z różnych powodów nie jest to możliwe, wystarczy po prostu zwykła woda mineralna.

Picie dużych ilości różnych płynów jest niezwykle istotne podczas biegunki. Warto pić napoje zawierające sól i niewielkie ilości cukru, dzięki którym można naturalnie uzupełnić sole mineralne, oraz glukozę, które organizm stracił podczas biegunki. Warto przygotować sobie prosty domowy napój, który doskonale w tym pomoże. W tym celu należy łyżeczkę cukru i szczyptę soli rozpuścić w jednym litrze przegotowanej wody. Można przyrządzić również smaczniejszy wariant tego płynu poprzez rozpuszczenie pół łyżeczki miodu w szklance soku owocowego, oraz dodanie do niej szczypty soli. Napoje te pozwolą nie tylko nawodnić organizm, ale również wzmocnią go i pomogą mu skuteczniej zwalczać biegunkę.

Przejście na lekkostrawną, nie obciążającą układu pokarmowego dietę, to domowy sposób na biegunkę, który jest wykorzystywany niezwykle często i odznacza się wysoką skutecznością.

Podstawową potrawą, którą powinno się jeść przy biegunce może być na przykład rosół z kury podany z rozgotowanym ryżem i dużą ilością gotowanej marchewki.

Warto jeść również różnego rodzaju galaretki, gdyż ze względu na obecność w nich żelatyny, pomagają one zmniejszyć, a nawet wyeliminować objawy biegunki. W jadłospisie można również uwzględnić banany, chude jogurty, bądź sok z pomarańczy.

Podczas biegunki, bądź w celu zapobiegania jej nawrotom powinno się szczególnie unikać warzyw ciężkostrawnych takich jak kapusta, brukselka, czy fasola. Należy również pamiętać, że w tym przypadku nie są wskazane produkty bogate w trudno wchłanialne, złożone węglowodany. Zaliczają się do nich między innymi makarony, białe pieczywo, płatki kukurydziane, a także owoce takie jak gruszki, czy brzoskwinie.

Na rynku medycyny naturalnej pojawiły się w ostatnich czasach naturalne środki przeczyszczające, jakie produkowane są poprzez wykorzystanie specjalnych organicznych włókien, które pęcznieją w jelicie. Mechanizm ten może okazać się bardzo pomocny, gdyż niektóre z nich poprzez wchłonięcie wody potrafią stworzyć w jelicie rodzaj żelu, dzięki czemu pomogą one w zmniejszeniu częstotliwości wypróżnień.

Domowe sposoby na biegunkę
5 (100%) 3 głosy

1 Komentarz

  1. Nie wiem jak można mieć domowe sposoby na biegunkę. Na mnie nic kompletnie nie działa. Węgle nie węgle, jakieś jabłuszka, gotowana marchew i nie wiadomo co. Nic nie działa… Biegunka się kończy jak się chce skończyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


77 − 71 =