Light Sheer vs Vectus – porównanie laserów

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Depilacje laserowa to innowacyjna forma usuwanie owłosienia laserem ciesząca się stale rosnącą popularnością. Polega ona na wysyłaniu wiązki światła lasera, który wnika głęboko w skórę działając bezpośrednio na komórki macierzyste włosia, niszcząc nieodwracalnie cebulki włosów. Usuwanie włosów laserem to zdecydowanie szczyt techniki. Warunkiem uzyskania efektów z fotodepilacji przy użycia lasera jest ustawienie odpowiedniej mocy oraz czasu trwania impulsu świetlnego – to od niego zależy depilacja owłosienia laserem – co jest uwarunkowane rodzajem skóry oraz włosów. Same zabiegi są powtarzane w kilkutygodniowych odstępach – wynika to z tego, że laser oddziałuje tylko i wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.


Lasery do fotodepilacji

Pionierem w kwestii trwałej depilacji laserem jest amerykańska firma Palomar Medical Technologies. Koncern ten, stworzył kilkanaście lat temu pierwszy laser diodowy pod szyldem Light Sheer, który przez wiele lat stanowił wysoki standard fotodepilacji. Na przełomie lat firma Palomar prowadziła pracę nad udoskonaleniem technologii, poprzez zwiększenie jej skuteczności, komfortu oraz bezpieczeństwa zabiegowego, dzięki czemu z czasem na rynku zaprezentowano rewolucyjną ewolucję depilacja laserowa light sheer – laser Vectus.

Vectus vs Light Sheer

Oba lasery do trwałej depilacji mają charakterystykę diodową i służą do precyzyjnego, trwałego usuwania owłosienia. Aby porównać obie technologie należy rozłożyć ich cechy na kilka czynników. Depilacja laserowa cena  jest uwarunkowana od ilości cyklów, a nie od typu lasera. Nie mniej jednak laser wpływa na czas trwania zabiegu, a tym samym ilość cykli – więcej o tym tu: https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-laser-vectus-laser-light-sheer/.

Bezpieczeństwo

Podstawowym czynnikiem jest bezpieczeństwo – oparzenia po depilacji laserowej, która została przeprowadzona w sposób błędny to nie lada powikłanie. W tej kategorii Vectus jest plasuje się znacznie wyżej, niż Light Sheer – dzięki innowacyjnej technologii Skintel (inteligentny czynnik melaniny) laser dobiera parametry indywidualnie, dzięki czemu ryzyko poparzenia jest ograniczone do zera. Dzięki technologii Skintel wszystko przepływa automatycznie – w przypadku laseru Light Sheer osoba przeprowadzająca zabieg musi sama zatroszczyć się o dobór parametrów, co w przypadku błędnych ustaleń może doprowadzić do poparzenia poprzez ustawienie zbyt dużej mocy lub braku osiągnięcia zamierzonego celu ze względu na zbyt małą moc lasera. Zdecydowanie poparzenia to największe skutki uboczne depilacji laserowej, stąd Vectus zdecydowanie przebija Light Sheer.

Skuteczność

Depilacja laserowa cena nie jest mała, więc skuteczność stanowi najważniejszy czynnik dla potencjalnego klienta. W tym miejscu nasuwa nam się znamienna różnica – laser Light Sheer w trakcie strzału wiązką światła jest skazany na odbicie niemal 80% wiązki lasera od skóry – co jest w pełni naturalne – zaś tzw. „magiczne lustra” zawarte w głowicy Vectus powodują, ze impuls trafia do skóry w 100% skuteczności – jest to efektem odbijania się fal od lustrzanej matrycy. Ten czynnik to kolejny punkt dla technologii Vectus.

Komfort

Jeśli chodzi o komfort użytkowania, zarówno Vectus jak i Light Sheer posiadają system chłodzący, który znamiennie wpływa na komfort użytkowania. Nie mniej jednak, Light Sheer chłodzi głównie górną warstwę skóry, zaś Vectus (poprzez użycie systemu Advanced Contact Cooling) kontroluję temperature ciała przed, po oraz w trakcie wysyłania impulsu, co wymiernie wpływa na zmniejszenie bólu, a tym samym komfort użytkowania.

Szybkość

Oba lasery posiadają dwie głowice – dużą oraz małą. Stosuje się je zależnie od wielkości obszaru laserowa depilacja. W przypadku Vectusa możemy wykorzystać trzy tryby pracy głowicy, co wpływa na czas trwania usuwania owłosienia laserem. Tempo pracy jest dobierane bezpośrednio pod pacjenta – znacznie większe możliwości pod tym kątem daje jednak Vectus, co po raz kolejny stawia go ponad swoim poprzednikiem – w jego przypadku nikt nie spyta czy depilacja laserowa boli.

Depilacja laserowa jak się przygotować?

Bez względu na depilacja laserowa koszt  jest ona warta swojej ceny. Depilacja laserowa opinie są bardzo dobre względem klasycznej depilacji. Dzięki innowacyjnej techonologii lasera Vectus nie trzeba się zastanawiać czy depilacja laserowa boli, ani martwić o depilacja laserowa skutki uboczne – znacznie więcej uwagi należy poświęcić cykliczności zabiegów. Depilacja laserowa ile zabiegów? – jest to uwarunkowane od owłosienia, jak i lasera – Vectus jest znacznie bardziej efektywny, więc poza skróceniem czasu sesji zabiegowych, zmniejszy również ich ilość.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

Light Sheer vs Vectus – porównanie laserów
5 (100%) 12 głosy

8 Komentarze

 1. No pamiętam jak light Sheer wszedł na rynek, to było coś 🙂 Wszystkie kobiety chciały mieć depilację laserową. Teraz nie wiem czy zdecydowałabym się. Wybrałabym raczej Vectusa, bo jest bezpieczniejszy i efektywniejszy. A wy miałyście już jakieś doświadczenia z vectusem?

  • Ja nie, ale moja siostra miała i jest zadowolona strasznie. W większości salonach faktycznie jest Light Sheer co może być mylące bo wiele osób myśli, że skoro jest on tak powszechny to jest dobry a tak przecież już nie jest.

 2. Ważne jest to, że to zabieg całkowicie bezpieczny 🙂 nie muszę obawiać się poparzeń czy innych skutków ubocznych. W poniedziałek mam swój pierwszy zabieg – jestem bardzo podekscytowana!!!

 3. cieszę się, że dostępne są tak dobre zabiegi, które są bezbolesne a skuteczne! W końcu mogę cieszyć się aksamitną skórą 🙂 razem z mężem jesteśmy zachwyceni!

 4. Byłam na tym zabiegu laserem VECTUS w Gdyni i REWELACJA kurde naprawdę kilka minut i było po wszystkim taki komfort że się aż nie spodziewałam a Panie takie miłe <3 <3 <3

 5. oo ALE FAJNIE nawet nie wiedziałam że w Sopocie jest ta klinika też <3 w tym roku skoro sezon w pełni to już nie zdążę ale jak tylko się lato skończy to koniecznie 😀
  Ciekawe, czy kiedyś będzie miał każdy taki laser w domu??
  Bardzo dziękuję za artykuł !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 + 2 =