Naturalne oczyszczanie układu moczowego

Wartość, jaką mają nerki dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jest wprost niemożliwa do przecenienia. To właśnie ten narząd odpowiada za oczyszczanie układu moczowego z toskyn, które dostają się tam razem z płynami oraz wdychanym powietrzem. Oprócz tego, nerki odpowiadają równiez za filtrowanie krwi. Jest to też organ, którego prawidłowego działanie ma duże znaczenie w przypadku takich procesów, jak regulowanie ciśnienia krwi, produkcja czerwonych krwinek oraz synteza witaminy D.

Niestety, nerki nie posiadają zdolności do autoregeneracji uszkodzonych komórek, zdolności którą jest obdarzona wątroba. Oznacza to, że są one szczególnie narażone na różnego rodzaju choroby, wynikające z długotrwałej ekspozycji na szkodliwe czynniki.

Czytaj: Jak oczyścić nerki? Detoks nerek

Do czynników, które mają negatywny wpływ na stan nerek, zaliczamy między innymi: alkohol, palenie papierosów, leki, konserwanty oraz substancje słodzące, zawarte w przetworzonej żywności oraz napojach, toksyczne substancje obecne w powietrzu, którym oddychamy, a także twardą wodę.

Jak widać, ekspozycji na większość z wymienionych czynników po prostu nie jesteśmy w stanie uniknąć, chyba że mieszkamy w samotnej chatce położonej w samym środku puszczy, żywimy się wyłącznie ekologiczną żywnością z naszego własnego ogródka i pijemy wodę prosto ze źródła. W przeciwnym wypadku, tj. kiedy nasz tryb życia jest bardziej standardowy, będziemy potrzebować dodatkowych sposobów, aby utrzymać nasze nerki oraz układ moczowy w dobrym stanie. Jakie to sposoby?

Detoksykacja nerek przy pomocy ziół

Jak wspominano, nerki spełniają funkcję oczyszczającą nasz organizm: ich zadaniem jest wydalanie szkodliwych substancji. Niestety, bardzo często na skutek licznych przyczyn nasze nerki nie są w stanie odpowiednie wywiązywać się ze swoich zadań. Warto wtedy rozważyć stosowanie skutecznych metod wspomagającyh, takich jak na przykład oczyszczanie nerek przy pomocy ziół.

Istnieje wiele ziół, które wykazują silne właściwości moczopędne i detoksykacyjne. Do ziół, które standardowo stosuje się w kuracji oczyszczającej nerki, należą między innymi pokrzywa, rdest ptasi, korzeń hortensji, nawłoć, mniszek lekarski oraz korzeń prawoślazu lekarskiego.

Sprawdź koniecznie – Skuteczne zioła na nerki

Oczywiście, bardziej skuteczne od stosowania poszczególnych ziół jest korzystanie z odpowiednio skomponowanych mieszanek ziołowych. Należy jednak pamiętać, że na naszą uwagę zasługują wyłącznie te produkty, które pochodzą od renomowanych i sprawdzonych producentów. W przeciwnym wypadku nie mamy żadnej gwarancji co do jakości składników, z których został sporządzony dany preparat.

Kuracja ziołami powinna trwać co najmniej kilka tygodni. Nie należy jednak zapominać, że stosowanie ziół to tylko jeden z elementów profilaktyki takich problemów, jak szeroko rozumiane choroby układu moczowego. Musimy pamiętać również o zdrowej diecie, unikaniu używek a także odpowiednim nawodnieniu organizmu. Bez wymienionych czynników nasze nerki zwyczajnie nie będą w stanie prawidłowo funkcjonować i spełniać swoich funkcji.

Warto przeczytać: Dlaczego warto oczyścić nerki

 

Naturalne oczyszczanie układu moczowego
5 (100%) 3 głosy

2 Komentarze

  1. Na oczyszczanie organizmu w ogóle i nerek w szczególe najlepiej zastosować mieszankę ziół, która przygotowana jest w profesjonalny sposób. Lepiej skorzystać z opisanych w internecie mieszanek, w których jest błonnik i inne konkrety. Bo jak będą to zwykłe perfumowane ziółka, to na nic to nie pomoże.

  2. Racja, ja próbowałam sama sobie zrobić oczyszczanie ciała. Jadłam produkty, które zawierają dużo błonnika i piłam dużo płynów. Fakt jest taki, że efekty były znikome. Trudno znaleźć produkty, w których jest czarnuszka czy ostropest plamisty. Gotowe mieszanki są wybawieniem w takim wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 51 = 57