Przyczyny trądziku różowatego

tradzik na skórze twarzy

Trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą skóry i występuję głównie w wieku dojrzałym ale i częściej u kobiet niż u mężczyzn. Przyczyny jego powstawania mogą być różne, lecz zwykle przyjmuje się w pierwszym rzędzie geny osoby chorej. Mówimy wówczas o zaburzeniach naczynioruchowych. Występują one wówczas, kiedy pod wpływem silnych emocji lub innych czynników fizycznych, skóra bardzo szybko czerwieni się. Zazwyczaj są to osoby o cerze naczynkowej.

Główne przyczyny trądziku różowatego

Przyczyny trądziku różowatego oraz jego stanów zaostrzenia mogą być ściśle związane z różnymi chorobami i stylem życia człowieka. Na początek należy zaznaczyć, iż ogromnym złym wpływem na naszą skórę i organizm jest stres. Niestety obecny pęd życia i ciągłe codzienne sytuacje wymuszające na nas brak odpoczynku, snu itp. powodują, że nie można zniwelować stresogennych czynników do zera. To część nas i naszego życia. Jednak można je obniżyć do niższego maść na dzień na różowatypoziomu.

Nie bez znaczenia jest także dieta. Jeśli spożywamy pokarmy ciężkostrawne zbyt często może dojść do zaostrzenia objawów choroby. Innymi słowy, potrawy lekkostrawne zmniejszają ryzyko zmian skórnych oraz mogą zapobiegać powstawaniu nowych.

Alkohol jest najgorszym wrogiem w naszej diecie, bo powoduje ogromne zmiany w organizmie, które nigdy nie są korzystne dla naszego zdrowia a tym bardziej stanu skóry. Styl życia człowieka jest również istotny.

Zbyt częste przebywanie na słońcu jak i korzystanie ze sztucznego opalania typu solaria a także przebywanie w basenach i saunach nie jest korzystnym czynnikiem dla osób z tą chorobą.

Szczególną uwagę należy zachować podczas stosowania preparatów na bazie sterydów, które to bardzo mocno  ingerują w skórę  i nie tylko. Używanie ich przez długi czas, nie może wpłynąć pozytywnie na nasz wygląd zewnętrzny zwłaszcza twarz.

Nie sposób pominąć także preparaty stosowane doustnie w formie tabletek takich jak np. wit. B6 iB12 oraz leków obniżających cholesterol. One także mogą być przyczyną chorób skórnych.

W okresie dorastania, kiedy to gospodarka hormonalna, zwłaszcza u kobiet, nie jest jeszcze uregulowana, następują zaburzenia hormonalne a co za tym idzie, pojawienie się i namnażanie wyprysków na twarzy ale także na dekolcie i plecach.

Kolejnym czynnikiem mogą być drożdżaki (powodujące grzybice), które łatwo można nabyć przebywając w miejscach publicznych jak i wirus opryszczki wargowej, z którym się rodzimy a nie nabywamy. Ujawnia się on najczęściej w okresie osłabienia organizmu i w tym także czasie może pojawić się trądzik.

W okresie letnim, kiedy to pylenie roślin jest najwyższe, może powodować u alergików olbrzymie zmiany wyglądu skóry i pojawienie się trądziku bądź jego reemisji.

Jednak alergie występują nie tylko w sezonie ale i przez cały rok , co znacznie może pogarszać sprawę, gdyż nie możemy ich uniknąć, a więc uczulenie na : kurz domowy, pierze (głownie w poduszka i pierzynach), wszelkiego rodzaju roztocze, pleśnie.

Także choroby wewnętrzne człowieka stanowią przyczyny trądziku różowatego. Głównie są to: tarczyca, nadciśnienie tętnicze krwi  a także problemy i choroby gastryczne.

Podsumowanie

Należy nadmienić, iż wszystkie wymienione wyżej czynniki, mogą być przyczyną powstania tej choroby skóry, pogorszenia się jej stanu pod ich wpływem bądź spowodowanie powrotu zmian. Nie da się całkowicie wyeliminować owych przyczyn, lecz można je w odpowiedni sposób po części zniwelować bądź uniknąć. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie mamy skórę, na jakim etapie występuje choroba i czy wygląd skóry poprawia się bądź pogarsza na ekspozycję poszczególnych czynników.

Polecamy przeczytać też – http://pomocinvitro.pl/porady/maseczka-tradzik-rozowaty/

Przyczyny trądziku różowatego
5 (100%) 5 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 + = 22