Zabiegi odchudzające a zdrowie

Otyłość i niezadowalająca sylwetka to w dzisiejszych czasach zmora większości z nas. Nic więc dziwnego, że coraz większa popularnością cieszą się wszelakiego rodzaju diety, aktywność fizyczna oraz zabiegi wyszczuplające.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określa otyłość za jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Do głównych metod obniżania masy ciała należą:

  • aktywność fizyczna
  • dieta niskokaloryczna
  • leki zmniejszające apetyt

Niestety w wielu przypadkach wraz z obniżeniem masy ciała osiągnięty efekt kosmetyczny sylwetki, nie jest zadowalający. Dlatego medycyna estetyczna zaleca włączenie do terapii profesjonalnych zabiegów, odpowiadających za modelowanie sylwetki.

Profesjonalne zabiegi odchudzające – jak wybrać właściwy?

Nie istnieje jeden, uniwersalny zabieg wyszczuplający, który zadziała u każdej pacjentki tak samo. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem działania, co przekłada się na efekt terapeutyczny. W poszukiwaniu właściwego leczenia warto udać się na bezpłatną konsultację, oferowaną przez profesjonalne salony kosmetologiczne. Terapeuta podczas spotkania doradzi jak zredukować tkankę tłuszczową w określonej partii ciała oraz który zabieg wybrać. Zabiegi oraz konsultacje możemy sprawdzić przykładowo pod linkiem https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/odchudzanie-redukcja-tkanki-tluszczowej/

W zależności od rozkładu tkanki tłuszczowej w organizmie terapeuta dobiera odpowiednią formę leczenia. Osoby, u których tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie na brzuchu (typ jabłko) bardzo często współistnieje otłuszczenie narządów wewnętrznych (wątroby, nerek itd.). Ważne u takich osób jest zadziałanie kompleksowa – na warstwy powierzchowne i głębokie. Zabieg Cellu M6 Integral dzięki specjalnie skonstruowanym rolkom umożliwia zassanie fałdów skórnych na brzuchu i rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą bodźców mechanicznych. Głębiej działające zabiegi wyszczuplające brzuch, jak Venus Legacy, czy Maximus dzięki możliwości podgrzania tkanek, potrafią redukować otłuszczenie trzewne.

Wybierając zabiegi wyszczuplające uda warto wybrać Karboksyterapię. Jest to nowoczesny zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu dwutlenek węgla. Jest on wstrzykiwany pod- i śródskórnie, dzięki czemu efekt terapeutyczny jest skondensowany na określonej partii ciała. Do efektów zabiegu należy zaliczyć – wyszczuplanie ud, co powoduje wymodelowanie sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Redukcja tkanki tłuszczowej i odmłodzenie skóry o kilka lat

Wielowymiarowy sposób oddziaływania zabiegów na tkanki, przyczynia się do ich licznych korzystnych efektów terapeutycznych. Zabiegi takie jak Venus Legacy oraz Maximus prócz udowodnionemu działaniu lipolitycznemu bardzo dobrze wpływają na redukcję cellulitu oraz rozstępów i blizn. Dzięki usprawnieniu krążenia wymienione metody leczenia powodują ujędrnianie skóry, co przekłada się na jej młodszy wygląd.

Stosując zabiegi modelujące sylwetkę zmniejsza się znacząco ryzyko wystąpienia efekty „obwisłej skóry” po ogólnoustrojowej terapii odchudzającej.

Opisane zabiegi nie zastąpią właściwego leczenia odchudzającego, jednak udowodniono, że znacząco przyśpieszają cały proces terapeutyczny, a osiągnięty efekt jest bardziej zadowalający.

Artykuł został napisany wraz z portalkosmetologiczny.pl

Zabiegi odchudzające a zdrowie
5 (100%) 1 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 68 = 73