Zabiegi na zmarszczki – wiele możliwości

Problem zmarszczek dotyka oby dwie płcie. Wbrew myśleniu, iż zjawisko to dotyka jedynie osoby starsze, należy zdecydowanie stwierdzić, iż tak nie jest. Bowiem proces starzenia, rozpoczyna się już po dwudziestym roku życia, a pogłębia się poprzez:

– nadmierne uczęszczanie na solarium

– stres

– czynniki genetyczne

– korzystanie z sauny

– stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji

– bądź całkowity brak pielęgnacji

Do najszybciej pojawiających się zmarszczek należy zaliczyć:

zmarszczki wokół ust

zmarszczki wokół oczu

Zmarszczki pod oczami zabiegi

Wiele osób zastanawia się jak usunąć zmarszczki pod oczami. Otóż sposobów jest wiele. A należy do nich: zastosowanie kwasu hialuronowego, mezoterapia, laseroterapia, bądź botoks.

Jeżeli chodzi o kwas hialuronowy, to przed przystąpieniem do takiego zabiegu należy upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania tej metody, gdyż w sporadycznych przypadkach może uczulać. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą sprawić, iż cera wokół oczu uzyska jędrność oraz nawilżenie. Efekt wstrzyknięcia kwasu jest widoczny niemal że od razu po inicjacji.

Z kolei jeżeli chodzi mezoterapię, to zabieg ten polega na wstrzyknięciu odpowiednich substancji witaminowych, które również powodują ujędrnienie i nawilżenie skóry. Aczkolwiek w tym przypadku nie ma możliwości jakiegokolwiek uczulenia. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny. Natomiast nie daje on gwarancji natychmiastowego efektu. Czasami potrzeba około dwóch, bądź nawet trzech takich zabiegów, aby efekt był zbliżony do oczekiwanego.

Natomiast botoks rozprostowuje zmarszczki i powoduje, że ich nie widać. Aczkolwiek nie nawilża, ani nie czyni skóry odżywionej. Ważne jest, aby zabieg taki powtórzyć raz na pół roku, gdy zmarszczki będą z biegiem czasu stawały się widoczne. Jest to bezbolesny zabieg, ponieważ przed wykonaniem całej procedury jest podawane znieczulenie miejscowe. Metoda jest jest odpowiednia, gdy występują u nas tak zwane lwie zmarszczki.

Aczkolwiek laseroterapia dzięki wykorzystaniu wiązki lasera, który wnika w głąb skóry powoduje, iż zmarszczki są usuwane na długi czas. Natomiast należy pamiętać, iż należy wykonać około czterech zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

Laserowe usuwanie zmarszczek cena

Zabiegi laserem CO2 wahają się w przedziale od 300-500 złotych. Natomiast zabiegi laserem frakcyjnym w przedziale od 500-1000 złotych.

Zabiegi na zmarszczki – wiele możliwości
Zagłosuj

9 Komentarze

  1. Mam dwadzieścia kilka lat i już zaczynają pojawiać mi się zmarszczki mimiczne.. jest ich coraz więcej i nie wiem jak temu zaradzić! Co sądzicie o zabiegu Laserem Emerge?

    • Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie jeśli nie masz zbyt głębokich zmarszczek. Moja koleżanka miała wykonany zabieg tym laserem w Clinica Cosmetologica i bardzo sobie chwali końcowe efekty:)

  2. Również lubię mezoterapię, ale zdecydowanie wolę tą bezigłową, ponieważ wtedy skóra jest mnie podrażniona i nie jest posiniaczona – mogę szybko wrócić do codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


8 + 1 =