Jak zadbać o brwi?

Zadbane, kształtne brwi przyciągają uwagę i nadają twarzy ciekawe rysy. Nie każdego jednak natura obdarzyła brwiami o doskonałym kształcie i kolorze – większość z nas doskonale wie, czym jest regulacja brwi i jaka jest najlepsza henna do brwi. Zabiegi, jakie bardzo często wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, to właśnie henna i regulacja brwi. Na czym polegają te zabiegi, ile kosztują i czego można się po nich spodziewać?

Brwi – regulacja

Regulacja brwi to nic innego, jak wyrywanie ich za pomocą specjalnych metod. Kosmetyczki najczęściej stosują wyrywanie brwi za pomocą rozgrzanego wosku – przykleja się on do włosków, dzięki czemu można go później wraz z nimi usunąć. Wiele osób obawia się, iż zabieg ten jest bolesny – jeśli jednak wosk jest odrywany szybko, ból odczuwa się jedynie przez krótką chwilę i nie jest on szczególnie dokuczliwy. Ile kosztuje regulacja brwi? Nie jest to zabieg drogi – w większości gabinetów kosmetycznych można wykonać go już za kilkanaście złotych. Oczywiście, depilację brwi można również przeprowadzić samodzielnie w domu – warto jednak pamiętać o tym, iż samodzielne uzyskanie pożądanego kształtu brwi jest znacznie trudniejsze, a źle wydepilowane brwi nie zawsze łatwo jest później przywrócić do stanu wyjściowego. Nie tylko kobiety starają się dbać o regulację brwi – regulacja brwi u mężczyzn również staje się coraz bardziej popularna. Regulacja brwi męskich pozwala bowiem na poskromienie bujnie wyrastających włosów.

Henna i regulacja brwi

Niekiedy nasze naturalne brwi są zdecydowanie za jasne – przez co nie wyglądają dobrze i są słabo widoczne. W takich sytuacjach pomóc może henna na brwi, a także henna na rzęsy – pomagają one w uzyskaniu ciemniejszej oprawy oczu. Profesjonalna kosmetyczka będzie wiedziała, jaka jest najlepsza henna do brwi, co pozwoli nam na uzyskanie doskonałych efektów. Henna na brwi nie tylko nadaje ciemniejszy odcień – nadaje włoskom również połysk, odżywia je i pogrubia.

Jak zadbać o brwi?
5 (100%) 3 głosy

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 + = 10