Złogi w jelitach jak się pozbyć?

Złogi w jelitach to dość poważny i coraz częstszy problem. Wpływ na jego występowanie ma między innymi niewłaściwy styl życia, obejmujący niewłaściwą dietę oraz siedząca praca. Brak aktywności fizycznej powoduje, że ruchy robaczkowe jelit są wolniejsze, przez co prawidłowy proces defekacji zostaje zaburzony. Złogi jelitowe – czym są?

Złogi w jelitach, czyli tak zwane kamienie kałowe, tworzą się z niestrawionych resztek pokarmowych. Jak usunąć z jelit kamienie kałowe? Zazwyczaj są one usuwane w procesie defekacji, jednak w tym przypadku resztki odkładają się. To jest powodem utworzenia złogów, które mogą mieć wpływ na cały organizm. Według niektórych pozostawienie kamienie kałowych w jelicie to duży błąd. Nawet jeśli nie powodują one widocznych dolegliwości, takich jak zaparcia, to jednak mogą zatruwać organizm. Dlatego też warto przeprowadzić tego typu oczyszczanie również profilaktycznie.

W przypadku takiego problemu jak złogi w jelitach pytanie jakie warto sobie zadać to jak się ich pozbyć (rozwinięcie tematu tutaj – http://cytomegalia.org.pl/dobre-oczyszczenie-jelit/. Przede wszystkim warto zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny. To pozwala na wzmocnienie perystaltyki jelit. Takie działanie wspomaga wydalanie resztek pokarmowych, dlatego można mieć nadzieję, że również małe kamienie kałowe zostaną naturalnie usunięte. Jednak w bardziej zaawansowanych przypadkach taka mała zmiana jednak nie wystarczy i wtedy należy sięgnąć po najlepsze zioła na oczyszczanie.

Inną skuteczną metodą usuwania złogów w jelitach, którą warto połączyć ze zwiększoną aktywnością fizyczną, jest odpowiednia dieta. Powinna być ona bogata w błonnik. Ten składnik zawarty jest w warzywach, owocach i produktach zbożowych. Obecnie również wiele innych produktów posiada błonnik. To dlatego, że producenci dodają ten składnik nawet do kawy i innych gotowych artykułów. Oprócz tego typu podstawowych zmian w jadłospisie warto wprowadzić również suplementy diety, które również zawierają błonnik, a także wszelkie domowe sposoby na czyste jelita. To między innymi nasiona babki płesznik. Ich stosowanie jest doskonałym lekarstwem na wszelkiego typu problemy z jelitami, ponieważ zawarte w niej substancje są również doskonałą pożywką dla dobrej flory bakteryjnej.

Złogi w jelitach jak się pozbyć?
5 (100%) 1 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 10 = 20