Sposoby na czystą cerę. Jak pozbyć się pryszczy?

stosowanie kremów naturalnych na cerę
REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Kto z nas nie miał problemów związanych z niechcianymi i nieestetycznymi wypryskami? Pryszcze to problem, z którym zmaga się wiele osób, nie tylko te, które są w wieku dojrzewania. Często z pryszczami do czynienia mają również osoby dorosłe, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej występują tam, gdzie wydzielanie sebum z gruczołów łojowych skóry jest wzmożone, a zatem na twarzy, dekolcie oraz plecach. Ich przyczyną są zatkane pory i gromadzące się w nich bakterie, które prowadzą do stanu zapalnego – jego efektem jest właśnie mała wypukła grudka, która boli i nie wygląda zbyt estetycznie, czyli właśnie pryszcz.

Jak pozbyć się pryszczy – przyczyny problemu

Przyczyn powstawania pryszczy jest wiele.

Już miejsce, w którym się pojawiają mówi wiele o przyczynie ich powstania. Aby dowiedzieć się skąd biorą się pryszcze na twarzy warto zapoznać się z mapą twarzy. Według niej pryszcze na czole najczęściej pojawiają się tam ze względu na niewłaściwą pracę jelita cienkiego, pęcherza, a także serca. Pryszcze na brodzie sygnalizują, że powinniśmy się udać do lekarza ze względu na problemy ginekologiczne. Nieprawidłowa praca nerek może być przyczyną powstawania pryczy pod oczami – powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę na to, co pijemy i w jakich ilościach. Problemy żołądka, a także płuc, skutkują występowaniem pryszczy w okolicach policzków. Pryszcze między naszymi brwiami sygnalizują problemy z wątrobą. Najlepiej wtedy wyeliminować  z diety tłuste i ciężkostrawne jedzenie, a także alkohol.

Sposoby na pryszcze – co działa?dbanie o cerę

Walkę z pryszczami rzeczywiście warto rozpocząć od wsłuchania się w potrzeby organizmu. Niemniej jednak warto znać również inne sposoby walki z niechcianymi wypryskami.

Trzeba jednak pamiętać, że wyciskanie pryszczy to nie jest dobry pomysł! Tego nie wolno robić pod żadnych pozorem – wyciśnięte sprawiają, ze bakterie się rozmnażają i zamiast jednego pryszcza, za chwilę będziemy musieli zmagać się z trzema. Szybko, bezboleśnie i skutecznie można pozbyć się pryszczy dzięki odpowiedniej pielęgnacji cery. W tym pomocne jest serum Sevolium. Pielęgnacja tym naturalnym kosmetykiem nie tylko pomoże zlikwidować pryszcze, ale również będzie zapobiegać ich powstawaniu. Krem ten świetnie radzi sobie nie tylko z pryszczami podskórnymi, pryszczami na twarzy, czy pryszczami na plecach, ale również tymi, które powstają w specyficznych miejscach – na głowie, czy w uchu. Pryszcz w uchu zdarza się rzadko i jest dość trudny do usunięcia. Pryszcze na plecach można traktować domowymi maseczkami.

Warto więc zapamiętać, co działa na czystą cerę:

  • odpowiednia higiena,
  • dieta i zdrowy tryb życia,
  • ograniczenie stresu,
  • naturalne kosmetyki oczyszczające i nawilżające.

Jak pozbyć się pryszczy dietą?

O skórę trzeba zadbać! Zwróć uwagę na swoją dietę, pij więcej wody, odstaw używki.

Wpływ tego, co jemy, jest bardzo duży jeśli chodzi o cerę. Można zauważyć, że po fast foodach, słodyczach lub innych produktach wysoce przetworzonych wysyp pryszczy zdarza się bardzo często. Dbać o skórę należy także od wewnątrz, dlatego odpowiednie odżywianie ma ogromne znaczenie na wygląd cery.

Sposoby na czystą cerę. Jak pozbyć się pryszczy?
5 (100%) 4 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


30 − = 25