Leczenie częstomoczu

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Częstomocz to nie dolegliwość sama w sobie, ale objaw wielu rozmaitych chorób. W większości przypadków, aby pozbyć się częstomoczu, nie wystarczy wziąć jednego leku, ale trzeba skorzystać z całego leczenia przewidzianego dla danej choroby. Aby leczenie częstomoczu było skuteczne, najpierw trzeba zdiagnozować schorzenie, które powoduje częstsze wizyty w toalecie.

Jak leczyć częstomocz? Przede wszystkim po zauważeniu, że częstotliwość oddawania uryny zmieniła się bez wyraźnego powodu, koniecznie należy zwrócić się do lekarza. On, dzięki skierowaniu pacjenta na odpowiednie badania, może rozpoznać chorobę. Badania zazwyczaj obejmują analizę krwi i moczu, dzięki którym można potwierdzić lub wykluczyć infekcję układu moczowego, choroby nerek czy cukrzycę. Te powody bowiem występują bardzo często i są przyczyną wielu nieprzyjemnych objawów.

Leczenie częstomoczu

Leki na częstomocz właściwie nie istnieją – lekarz przepisuje preparaty na konkretną, zdiagnozowaną chorobę. W przypadku częstomoczu wywołanego przez cukrzycę, konieczne jest kontrolowanie poziomu glukozy w organizmie. W ten sposób organizm nie będzie zmuszony pozbywania się tego prostego cukru wraz z moczem, przez co przykre objawy powinny ustać.

W przypadku infekcji lekarz zapisze odpowiednie leki, w tym na przykład antybiotyki, które unieszkodliwią drobnoustroje, dzięki czemu znikną wszystkie nieprzyjemne dolegliwości. W przypadku częstomoczu wywołanego przez kolejną fazę niewydolności nerek, koniecznym działaniem, by pozbyć się nie tylko częstomoczu, ale także innych niebezpiecznych objawów, jest zastosowanie dializoterapii. W przypadku problemów z częstomoczem w ciąży raczej nie jest możliwe zastosowanie jakiejkolwiek terapii – młoda mama musi przetrzymać więc ten czas aż do porodu. W przypadku częstomoczu wywołanego przez wadę anatomiczną lub uraz mechaniczny, konieczna może być operacja, która poprawi objętość pęcherza i pozwoli na rzadsze jego opróżnianie. W przypadku, gdy częstomocz został wywołany przez środki moczopędne, przykry objaw zniknie po ich odstawieniu i wydaleniu z organizmu.

W niektórych przypadkach częstomocz można wyleczyć samodzielnie. Do tego celu jednak należałoby znać diagnozę. W przypadku sporadycznych, lekkich infekcji pęcherza, niekiedy możliwe jest poprawienie stanu zdrowia poprzez zastosowanie ziołowych preparatów. Niestety – samodzielnie trudno jest sprawdzić, czy dana infekcja jest lekka, czy raczej niebezpieczna. Dlatego też w przypadku intensywnych objawów najlepiej zwrócić się do lekarza specjalisty.

Leczenie częstomoczu
4.6 (92%) 10 głosy

2 Komentarze

  1. No i wszystko w temacie. Leki na częstomocz nie istnieją. Praktycznie wtedy mogłem, a może nawet powinienem przestać czytać. Zwłaszcza, że ciągle się tyle mówi o tym częstomoczu i ogląda co chwilę reklamy w tv. A w radiu to już całkiem powariowali, czasami dosłownie co pół godziny słyszę naprzemiennie reklamy na temat częstomoczu z potencją. Jakby to były dwa najważniejsze problemy Polek i Polaków.

  2. Najważniejsze to nie dopuścić do dializy. Częstomocz można leczyć bez tego, więc nie można sobie pozwolić na rozregulowanie organizmu przez podawanie z zewnątrz czegokolwiek, a dializa jest jednak sporą ingerencją. Potem zwykłe leki i inne środki mogą już na częstomocz nie działać, a choroba ma wielkie tendencje do powracania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


6 + 1 =