Implanty zębowe – rodzaje implantów i ceny

Atrapa zęba
Komputerowa wizualizacja protezy w dziąśle
REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Różnego rodzaju problemy z uzębieniem lub jego częściowym/całkowitym brakiem stanowią duży kłopot dla milionów ludzi na całym świecie.

Można wyróżnić wiele negatywnych skutków takiego stanu np.:

 • deformacja rysów twarzy,
 • wolniejsze, mniej dokładne gryzienie i żucie,
 • ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi,
 • długotrwałe obniżenie nastroju i wiele innych.

Jedną z odpowiedzi na te problemy są implanty.

Implanty zębowe czy protezy zębowe?

Pytanie to jest oczywiste dla wielu osób. Protezy zębowe mogą sprawiać wiele problemów – brak komfortu, częste wymiany i naprawy, stany zapalne dziąseł itp. Implanty zębowe wraz z koronami są najbliższe zębom naturalnych i likwidują wymienione wyżej problemy.

Implant zęba – jak wygląda zabieg?

Implant zęba – cały proces zajmuje z reguły kilka miesięcy, choć dzięki ciągłemu postępowi, również w tej dziedzinie są już miejsca w których praktycznie wszystko, można załatwić podczas jednej wizyty. Wartym sprawdzenia są K2Dental implanty Gdańsk.

Zabieg implantacji jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu. Na początku wkręca się implant we wcześniej wywierconą dziurę a następnie zaszywa się dziąsło aby implant połączył się z okoliczną strukturą. Następnie – najczęściej po kilku miesiącach przerwy – odkrywa się dziąsło i łączy implant za pomocą specjalnego łącznika z koroną.

Implanty zębów – przeciwwskazania

Implanty zębów nie są możliwe u pewnych grup osób. Ciąża, nowotwory, niestabilna cukrzyca, wiek poniżej 18 lat (do tego czasu kości cały czas rozwijają się) to przyczyny w których niemal zawsze nie powinno stosować się omawianych zabiegów.

Implant zębowy

Inne grupy w których implant zębowy może nie zostać zainstalowany to – osoby z wadami serca, z chorobą Parkinsona, z chorobami psychicznego, ze schorzeniami szpiku kostnego. W tych przypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem. Po wywiadzie i ewentualnym przeprowadzeniu dodatkowych badań podejmie właściwą decyzję.

Rodzaje implantów

Rodzaje implantów można podzielić na kilka kategorii. Niektóre z nich są specjalnie przystosowane do określonych grup odbiorców i dla nich stanowią właściwy wybór – lekarz prowadzący będzie najbardziej kompetentny do polecenia konkretnego produktu. Większość implantów jest wytworzona z tytanu. Materiał ten jest dobrze przyjmowany przez ludzki organizm. Współczynnik odrzuceń waha się w granicach 1%.

Cena implantu

Cena implantu zależy od wielu czynników ale można założyć że minimum to 2000 złotych. Jeśli jest ona podejrzanie niska powinno wzbudzić to wątpliwości co do jakości wykonania takiej usługi.

Ile kosztuje implant zęba?

Ogólny bilans, jeśli chodzi o to ile kosztuje implant zęba może być bardzo rozbudowany. Mogą się w nim zawierać różnego rodzaju badania (np. tomografia komputerowa), konieczne procedury bez których implant nie będzie mógł być założony, takie jak np.:

 • regeneracja kości,
 • podniesienie dna zatoki szczękowej,
 • korony z najlepszych jakościowo materiałów,
 • wizyty kontrolne.

Ostateczny koszt może wynieść kilka tysięcy złotych.

Implanty zębowe – rodzaje implantów i ceny
5 (100%) 45 głosy

4 Komentarze

 1. Tez mi sie wydaje, ze w XXI wieku robienie sobie protez zamiast implantow troche mija sie z celem. Pewnie – implant to na pewno wieksze koszty, ale moim zdaniem warto.

 2. Moja mama robila sobie implanty u doktora Krupskiego i w ogole nie widac po niej, ze miala jakis problem z zebem. No i rzeczywiscie podobno prawie wcale ja to nie bolalo bo wszystko bylo robione na porzadnym znieczuleniu.

 3. A te 18 lat to taka orientacyjna granica czy jak np. ma sie juz te 19 lat to mozna na spokojnie robic bez obaw? Moj syn ma od malego proteze dwóch zębów i przydaloby mu sie wstawienie czegos mniej meczacego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


33 − = 28