Jak leczyć prosaki na twarzy?

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Prosaki są cystami zastoinowymi tworzącymi się warstwie naskórkowej naszej skóry. Mówiąc, prościej są drobnymi, nieprawidłowymi zbiorniczkami sebum, które w wyniku zatkania ujść mieszków włosowych nie może się uwolnić na zewnątrz. Prosaki na twarzy objawiają się jako niewielkie, jasne  gródki naszej skórze. Zmiany nie bolą i nie swędzą, są tylko szpecącym defektem kosmetycznym. Ich lokalizacja jest bardzo indywidualna i nieprzewidywalna.

Prosaki na twarzy – potencjalna lokalizacja.

Prosaki na twarzy mogą występować w dowolnym miejscu, ale można jednak wyróżnić lokalizacje relatywnie częstsze:

  • prosaki pod oczami – sprawiające, że nasza twarz wygląda na zmęczoną,
  • prosaki na wargach – szczególnie widoczne na tle czerwieni wargowej,
  • prosaki na nosie – ciężkie do ukrycia pod makijażem,
  • prosaki na czole – rzucające się w oczy przy fryzurach bez grzywki.

Jak usunąć prosaki – zabiegi medycyny estetycznej.

Usuwanie prosaków jest możliwe z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej. Decydując się na to, należy wybrać specjalistyczną i doświadczoną klinikę, co będzie gwarantem naszego zadowolenia z efektu. W przypadku prosaki nie są jeszcze zbyt duże najczęściej stosuje się mikrodermabrazję i peeling chemiczny. Jeśli zmiany są już bardzo nasilone i utrwalone, stosuje się zabiegi mechanicznego ich usuwania. Obie techniki są bezpiecznego dla naszego zdrowia, a efekt ich działania jest widoczny już po wyjściu z gabinetu.

Mikrodermabrazja – sposób na niechciane prosaki.

Mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu, który wykorzystuje głowicę diamentową ścierającą naszą wierzchnią, naskórkową warstwę skóry. Wraz ze starymi, obumarłymi komórkami pozbywamy się również prosaków. Grubość usuniętej warstwy jest parametrem kontrolowanym przez osobę wykonującą zabieg. Metoda jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia i zapewnia bardzo dobry i utrzymujący się efekt kosmetyczny. Jeśli zadajemy sobie pytanie, jak usunąć prosaki – mikrodermabrazja diamentowa będzie dobrym wyborem. Zobacz więcej.

Mechaniczne usuwanie prosaków – sposób oporne prosaki.

W związku z tym, iż prosaki są, upraszczając, zatkanymi ujściami mieszków włosowych sposobem ich usunięcia jest ich udrożnienie. Można tego dokonać, nacinając delikatnie skóry w miejscu ich występowania i mechaniczne usunięcie zalegającego sebum. Zabieg pomimo lekkiej inwazyjności jest w pełni bezpieczny w mało bolesny.

Jak leczyć prosaki na twarzy?
5 (100%) 5 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


− 1 = 4