Kosmetyki nałóż na skórę i owiń ją folią – body wrap hitem wśród domowych sposobów na cellulit

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Body wrapping kosmetyki wyróżnia wśród najbardziej skutecznych metod likwidowania cellulitu i ujędrniania skóry. Pod warunkiem, że są naturalne. Dzięki temu nie trzeba obawiać się podrażnień, wysuszenia skóry i innych negatywnych skutków. Body wrap to najlepsza alternatywa dla zabiegów w gabinetach, stosowana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Na czym dokładnie polega body wrapping? Kosmetyki jakich marek używać, aby w pełni odżywić ciało?

Body wrapping – co to za zabieg i czy jest bezpieczny?

Body wrapping to po prostu owijanie się folią. Jeśli ciało jest pokryte cellulitem, nakładamy na ten obszar krem i otaczamy zwykłą folią spożywczą. Pod wpływem wytworzonego ciepła, składniki kremu zaczynają lepiej się wchłaniać, uaktywniają cenne właściwości i szybko regenerują ciało. Zabieg powinien trwać średnio ok. 20-45 minut. Cellulit odkłada się najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu. Jeśli te części ciała są gładkie, w ramach profilaktyki można również stosować body wrapping. Kosmetyki naturalne są bezpieczne, a w ich zawartości warto poszukiwać kofeiny, która działa detoksykująco. Przydatnymi substancjami są także rozgrzewające olejki lub wyciągi z roślin. Przyspieszają mikrokrążenie, co ostatecznie wpływa na szybszy rozpad komórek tłuszczowych. Popularnymi i skutecznymi składnikami będzie np. ekstrakt z żeń-szenia, owoców ostrej papryki, ruszczyka kolczastego. Dzięki wartościowych substancjom możemy też liczyć na wzmocnienie i uszczelnienie naczynek czy tonizację skóry, czyli zachowanie dobrego pH.

Wymienione rośliny znajdziemy np. w kremie Vialise Body Wrapping. Kosmetyki od Vialise działają tak, aby nie tylko redukować pomarańczową skórkę, ale też bardziej ujędrniać, uelastyczniać i nawilżać skórę. Body wrap z Vialise Body Wrapping jest w pełni naturalne i nie alergizuje. Wiele dostępnych w sprzedaży kremów niestety przyczynia się do zaczerwienienia i świądu.

Vialise Body Wrapping najskuteczniejszy na cellulit

Body wrapping efekty przynosi w ciągu kilku tygodni – przy 2-3 razach stosowania na okres 7 dni. Osoby, które mają świeży cellulit i od razu zdecydowały się na domowy zabieg antycellulitowy, mogą liczyć na rezultaty nawet po pierwszym wykonaniu. Przy usunięciu cellulitu, wystarczy profilaktyczne działanie raz na tydzień lub dwa tygodnie.

O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas body wrapping? Kosmetyki, z którymi substancjami powinniśmy eliminować?

  • Zabieg body wrapping jest nieinwazyjny i przyjemny, może być częścią domowego SPA.
  • Kremy z PEGami, PPGami, silikonami, alkoholem i sztucznymi barwnikami mogą podrażniać ciało, osłabiać odporność naskórka.
  • Przy walce z cellulitem nie każdemu służy body wrapping. Przeciwwskazania obejmują kobiety w ciąży, choroby serca, choroby żył, nadciśnienie tętnicze.
  • Jeśli na skórze z cellulitem pojawiają się też inne schorzenia tj. np. grzybica, łuszczyca, bielactwo nabyte lub wrodzone, trzeba zrezygnować z zabiegu.
  • Owinięcie skóry folią powinno powodować przyleganie folii, ale nie uciskanie – tak aby przepływ krwi nie był utrudniony.
  • Wykorzystanie folii musi być zawsze jednorazowe – do każdego zabiegu, odcinamy nową folię.

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą innych metod?

cellulit w cieniu

Jak się pozbyć cellulitu kiedy chcemy działać kompleksowo i nie stawiać wyłącznie na body wrapping? Kosmetyki naturalne przydadzą się też w ramach codziennej pielęgnacji. Ważna jest również dieta na cellulit, która ogranicza cukier i tłuszcz. Pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu, a jeśli cellulit ma wiele lat, przemyślmy profesjonalne zabiegi na cellulit takie jak np. laseroterapia w gabinecie.

Więcej informacji znajdziesz na serwisie http://sposobnacellulit.pl/

Body wrapping – kosmetyki, pół godziny i owinięcie ciała folią to wszystko czego potrzeba do przeprowadzenia zabiegu w domu. Warto pamiętać by działać jak najwcześniej – im dłużej zwlekamy z rozpoczęciem kuracji, tym bardziej cellulit utrwala się i zaczyna być prawdziwym problemem. Krem na cellulit będzie skuteczny wtedy, jeśli połączymy kilka sposobów.

Kosmetyki nałóż na skórę i owiń ją folią – body wrap hitem wśród domowych sposobów na cellulit
5 (100%) 27 głosy

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


− 3 = 4