Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – bezpieczna metoda na zmarszczki

Wypełnianie zmarszczek
Kwas hialuronowy wstrzykiwany w twarz pacjentki
REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym  jest bardzo prostym i często wykonywanym zabiegiem, pozwalającym w sposób niemal natychmiastowy poprawić wygląd skóry i pozbyć się pojawiających się na twarzy wraz z wiekiem oznak starzenia się.


Czym jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w naszym organizmie wytwarzanym przez komórki wchodzące w skład naszej skóry. Kwas ten zapewnia odpowiednie środowisko na komórek skóry, chroni je przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, pobudza wytwarzanie włókien kolagenowych, a dzięki swoim silnym właściwościom higroskopijnym – warunkuje odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Jego pokłady znajdujące się w naszym organizmie z wiekiem zaczynają się zmniejszać, w związku z czym skóra traci jędrność, sprężystość, odpowiedni kształt, pojawiają się znienawidzone przez wiele kobiet zmarszczki. Nic więc dziwnego, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jako jeden z najbezpieczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej jest na chwilę obecną tak popularne. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pozwala w bezpieczny sposób odbudować jego ilości i przywrócić newralgicznym okolicom ich naturalny, młodzieńczy wygląd.

Które okolice twarzy poddać zabiegowi?

Kwas hialuronowy na zmarszczki może być zastosowany w celu usunięcia tzw. „doliny łez”, czyli zmian pod oczami w postaci zapadnięcia skóry w obrębie oczodołu w tym samym kierunku, co droga płynięcia łez. Powoduje to uwypuklenie cieni pod oczami. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym pozwala pozbyć się zmęczonego i bardzo smutnego wyrazu twarzy, które są skutkiem powstania wymienionej wyżej „doliny łez”

Innym miejscem charakterystycznym dla starzejącej się twarzy jest przestrzeń biegnąca od bocznej części skrzydełka nosa aż do kącika ust. Powstaje w tym miejscu tzw. „zmarszczka nosowo – wargowa”. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym pozwala na odświeżenie i ujędrnienie skóry i przede wszystkim na zniwelowanie efektu tychże zmarszczek.

Przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Pomimo tego, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, jest zabiegiem o wysokim stopniu bezpieczeństwa, w pierwszej kolejności należy zawsze skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Omówić z lekarzem należy przede wszystkim przebieg zabiegu, jego efekty i ewentualnie skutki niepożądane. Nie bez znaczenia jest fakt przyjmowania różnego rodzaju leków, stan zdrowia, czy też poddawanie się podobnym zabiegom w przeszłości, dlatego też wizyta u specjalisty przed wykonaniem zabiegu jest obowiązkowa!
Przed samym zabiegiem ze strony pacjenta nie wymaga się specjalnego przygotowania. Najważniejszy jest dobry stan zdrowia pozwalający na jego przeprowadzenie. Samo wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo krótkim zabiegiem i polega na iniekcji preparatu za pomocą cienkiej igły w odpowiednią okolicę skóry i rozmasowaniu danej okolicy. Nie jet to zabieg bardzo bolesny, jednak dla podniesienia komfortu pacjenta może zostać użyte znieczulenie.

Po zabiegu

Efekty zabiegu powinny być widoczne od razu, lecz ostatecznego rezultatu należy oczekiwać po upływie kilku tygodni od przeprowadzenia zastrzyku. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może bezpośrednio po zabiegu spowodować zaczerwienienie i obrzęk skóry, które ustąpią po krótkim czasie. W przypadku wymienionych wyżej dolegliwości należy wspomóc się kremami kojącymi czy też żelami przyspieszającymi znikanie siniaków, jeśli takowe również się pojawią. W tam czasie nie należy również korzystać z solarium i ograniczyć makijaż. Dodatkowo po zakończeniu kuracji zaleca się na stałe stosowanie kremów ochronnych.
Prawidłowo przeprowadzone wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje trwały efekt, który utrzymuje się nawet
kilkanaście miesięcy.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – bezpieczna metoda na zmarszczki
5 (100%) 41 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 + 4 =