Przebarwienia twarzy – sposób na ich redukcję

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Przebarwienia twarzy są problemem dotykającym prawie połowy społeczeństwa. Zmagają się z tym zarówno osoby młode, jak i starsze. Wpływ na czerwone plamy na twarzy ma przede wszystkim słońce oraz trądzik. Ważne jest więc, aby przy nasilonych kąpielach słonecznych używać odpowiednich kremów z filtrem, aby uniknąć poparzeń. Natomiast podczas trądzik stosować odpowiednie maści. Plamy na twarzy mogą być również objawem wszelkich alergii, bądź innych chorób manifestujących się na skórze. Często są one symptomem egzemy lub łuszczycy. Oprócz twarzy przebarwienia mogą pojawiać się również na grzbiecie, a także dłoniach.

Usuwanie przebarwień na twarzy

Czerwone przebarwienia na twarzy sygnalizują, iż z naszą skórą dzieje się coś nie dobrego. W związku z czym należy jak najszybciej udać się do dermatologa, w celu ustalenia przyczyny tego zjawiska. W niektórych przypadkach, gdy plam jest mało, będzie można usunąć się za pomocą kremów. Aczkolwiek, gdy zjawisko ich występowania jest już bardzo rozległe, nie obędzie od specjalistycznych zabiegów. Zarówno przebarwienia na twarzy po trądziku, jak również plamy na twarzy od słońca można usunąć za pomocą lasera, bądź za pomocą specjalnych peelingów. Oby dwa zabiegi są bezpieczne dla skóry. Jeżeli chodzi o laser, to pozwala on pozbyć się plamki na twarzy w sposób stały. Zazwyczaj dla osiągnięcia stałego efektu gładkiej skóry potrzebne będzie około trzech takich zabiegów laserem. Z kolei peeling, który złuszcza skórę, pozwala nam na usunięcie czasowe przebarwień skórnych i w zależności od nasilenia tego problemu – zabieg taki należy powtarzać około dwóch razy w miesiącu.

Przebarwienia twarzy – sposób na ich redukcję
5 (100%) 18 głosy

6 Komentarze

  1. obecnie stosuję kremy na przebarwienia, ale rezultaty są słabe. Znajomi mnie na mawaiają na zabieg laserowy, ale aktualnie nie mam na to pieniędzy. Zaczynam powoli myśleć, że te plamy na twarzy to trądzik różowaty..

  2. Mi pomogła zmiana diety. Gdy tylko zaczęłam się zdrowo odżywiać to przebarwienia zaczęły znikać. Mój ogólny stan zdrowia się poprawił i teraz mam więcej energii. Zmaina sposobu odżywiania się naprawdę potrafi dużo zdziałać.

  3. Ja przez kilka lat męczyłam się z trądzikiem. Zostawił on w mojej twarzy głębokie blizny. Niedawno byłam na terapii laserowej. Moja twarz powoli wraca to dawno wyglądu. Jestem świadoma tego, że blizny całkowicie nie znikną, ale moja skóra twarzy jest teraz bardziej gładka i nie jest już taka pofałdowana.

  4. Przebarwienia dopiero udało mi się usunąć w Gdańsku, a dokładnie w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Jeśli ktoś się męczy z czerwonymi wypryskami na twarzy to polecam serdecznie umówić się do nich na wizytę:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


69 − = 61