4 kroki pokazujące jak wzmocnić włosy

walka z wypadnaiem włosów
Kobieta która zdecydowała sie na mezoterapię igłową
REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Problem wypadających włosów, a nawet łysienia, wzbudza często dyskomfort i panikę – zwłaszcza u młodych ludzi, u których łysienie towarzyszy także innym objawom przedwczesnego starzenia. Współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na walkę z tymi dolegliwościami. Zawdzięcza to trychologii – dziedzinie specjalizującej się w diagnostyce i leczeniu schorzeń włosów oraz skóry głowy. Jak zapobiec łysieniu i jak wzmocnić włosy?

KROK 1 – BADANIE WŁOSÓW

Najważniejszym i pierwszym krokiem jest poddanie się badaniu. Najlepszy trycholog może przeprowadzić trichogram, podczas którego ze skóry głowy zostaną pobrane włosy przekazane dalej analizie laboratoryjnej. Drugą metodą badań jest trichoskopia  – dermatoskop (stosowany również przez dermatologów) powiększy obraz skóry głowy i wykona serię zdjęć, która także zostanie przebadana w laboratorium. Im wcześniej zdecydujemy się na skontrolowanie naszej sytuacji z trychologiem, tym większa szansa, że nadmierne wypadanie włosów zostanie całkowicie wyleczone.

KROK 2 – ROZPOZNANIE PRZYCZYNY ŁYSIENIA

Przyczyny wypadania włosów mogą mieć oczywiście źródło w złej diecie czy zbyt dużej ilości stresu. Zdarza się jednak, że problem jest poważniejszy, a wypadanie włosów wynika z chorób i stanów zapalnych. Trychologiczna diagnostyka pozwala rozpoznać przyczynę, które odpowiadają za konkretne typy łysienia. Na przykład:

  • Grzybiczne i bakteryjne zapalenia skóry mogą wywołać łysienie bliznowaciejące. Dokuczają szczególnie kobietom.
  • Choroby układu immunologicznego doprowadzają do łysienia plackowatego. Na głowie pojawiają się specyficzne łyse miejsca oddzielone od siebie większym odstępem.
  • Chemioterapia i antybiotykoterapia skutkuje równomiernym wypadaniem włosów. Trychologia diagnozuje to jako łysienie polekowe.
  • Zaburzenia hormonalne przyczyniają się do łysienia androgenowego – cofa się linia włosów.

Czy rzeczywiście wiele czynników wpływa na wypadanie włosów? Przyczyny są zróżnicowane i zazwyczaj można o nich mówić w liczbie mnogiej. „Przyczyny łysienia mogą mieć jedno, decydujące źródło, ale w dużo większej ilości przypadków nakłada się na siebie kilka kwestii, także genetycznych.” – mówi lekarz.

kobieta z wypadającymi włosami
Nadmiernie wypadające włosy podczas czesania

KROK 3 – JAK WZMOCNIĆ WŁOSY? WYBÓR METODY LECZENIA

Jeśli wiemy już skąd biorą się wypadające włosy, możemy też jasno stwierdzić co na przyczyny wypadania włosów na pewno pomoże. Konkretna i indywidualna metoda zostanie zaproponowana przez trychologa (od siebie polecamy chociażby https://www.trojmiasto.pl/drTrycholog-Gdynia-o80012.html) w oparciu o indywidualną diagnostykę. Spośród różnych zabiegów wyróżniają się przede wszystkim:

  • Mezoterapia skóry głowy – igłowa lub angażująca udział fal elektrycznych. Dzięki mezoterapii skóra może otrzymać dużą dawkę substancji aktywizujących (np. osocze bogatopłytkowe), które hamują łysienie i powodują odbudowę nowych komórek włosa.
  • Karboksyterapia Reology 2 – Środkiem leczniczym będzie udział dwutlenku węgla, który wnikając głęboko pod skórę, wywoła jej regenerację.
  • Dr Cyj – nazywany inaczej Peptydową Terapią włosów – kwas hialuronowy wraz z koktajlem odżywczym przygotowanym na bazie peptydów, pobudzi skórę głowy do produkcji nowych włosów.

KROK 4 – ZMIANA I PIELĘGNACJA GDY ZWALCZYLIŚMY WYPADAJĄCE WŁOSY

Może się wydawać, że ostatnim krokiem w walce z przyczynami łysienia jest pielęgnacja i szczególna troska o skórę głowy. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub podrażnienie skóry, jednak zniknie ono po kilku godzinach. Zabieg przeprowadzony w klinice daje piękny i zdrowy efekt, nie wymagając zastosowania szczególnych kosmetyków czy kontroli ze strony trychologa. Wszystkie działania są bezpieczne, bezbolesne, zalecane osobom borykającym się zarówno z wczesnym, jak i zaawansowanym problemem łysienia.

4 kroki pokazujące jak wzmocnić włosy
5 (100%) 33 głosy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


73 − = 72