Leczenie raka nerki

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Rak nerki jest jak na razie nadal rzadko występującym nowotworem. Choroba ta może być w pełni wyleczalna, pod warunkiem, że zostanie szybko zdiagnozowana. Gdy pojawiają się już bardzo widoczne objawy, wtedy zazwyczaj rak nerki daje już przerzuty do innych narządów, a skuteczne leczenie staje się bardzo trudne. Jak wygląda leczenie raka nerki za pomocą nowoczesnych metod?

Do tej pory głównym problemem, w przypadku metod leczenia nowotworów, jest nie tylko konieczność wycięcia przynajmniej części chorego narządu, ale również toksyczność dodatkowych środków wspomagających terapię. Zarówno w przypadku zastosowania chemio, jak i radioterapii, osłabieniu ulegają nie tylko komórki rakowe, ale także zdrowe tkanki organizmu.

Sposoby leczenia raka nerki

Leczenie raka nerki do tej pory obejmowało zazwyczaj stosowanie standardowych metod, jednak ze względu na ich małą skuteczność poszukiwano lepszych sposobów. Szczególnie problematyczne jest leczenie zaawansowanego raka nerki. W tym przypadku dotychczas często stosowane środki, jak radio czy chemioterapia, okazywały się nieskuteczne. Terapia w przypadku zaawansowanego raka nerki polega przede wszystkim na spowolnieniu rozwoju choroby, a tym samym wydłużenie czasu życia osoby chorej.

Do tej pory leczenie raka nerki w późnej fazie polegało na wycięciu całej zaatakowanej nerki. Obecnie coraz częściej wycina się tylko sam guz. Trzeba jednak pamiętać, że zaawansowany rak nerki zazwyczaj daje przerzuty do innych narządów, dlatego tak trudno całkowicie pozbyć się choroby. Nawet wycięcie zmienionej chorobowo nerki nie daje gwarancji, że rak nie wróci po kilku latach.

Jak leczyć raka nerki

Dlatego też odkryte nowe preparaty, które działają nie tylko w wybranym fragmencie, ale w całym organizmie dały chorym szansę na dłuższe życie. Są one odpowiedzią na pytanie, jak leczyć raka nerki, gdy choroba jest już zaawansowana, a rokowania są nie najlepsze. Szansę na przedłużenie życia dają na przykład inhibitory kinaz tyrozynowych, które nie dopuszczają do rozrostu naczyń krwionośnych w nowotworze, co sprawia, iż guz zmniejsza się. Wtedy możliwe jest między innymi jego wycięcie bez usuwania całej nerki. Innymi nowoczesnymi środkami są także inhibitory seryno-treoninowej i przeciwciała monoklonalne. Nowoczesne preparaty są obecnie także dostosowywane do każdego pacjenta, co zwiększa szansę na to, że leczenie nowotworu nerki w danym przypadku będzie skuteczne i bezpieczniejsze. Dopasowując odpowiedni środek bierze się pod uwagę między innymi stopień zaawansowania choroby, a także to, czy osoba chora była wcześniej leczona standardowymi preparatami. Komórki rakowe przyzwyczajają się do podawanych leków, dlatego w nowoczesnej terapii podaje się różne odmiany wyżej wymienionych środków, co daje większą szansę na dłuższe życie pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, że samo leczenie nowoczesnymi preparatami nie wystarczy – w terapii raka nerki nadal konieczne jest stosowanie zabiegów operacyjnych.

Leczenie raka nerki
5 (100%) 8 głosy

3 Komentarze

  1. Podobno na Akademii Medycznej i Uniwersytecie Gdańskim pracuje grupa, która ma nadzieję na zrobienie leku na raka. Mam nadzieję, że wam się powiedzie, bo wbrew pozorom wcale nie jest to takie niemożliwe. Na wiele chorób nie było leków przez lata. Leczenie raka nerki to tylko kwestia czasu.

    • Baju baju, jak znajdą lek na raka nerki to pogadamy. Na razie jest tak, że wiele osób to zapowiadało i nadal zapowiada a leków na raka nerki jak nie było, tak nie ma. Zwłaszcza, że nie ma także szczepionek na żaden inny nowotwór. To wszystko jest ciągle w kwestii marzeń, a nie badań, więc bez przesady z tym optymizmem. Pod względem leku na raka jestem jak niewierny Tomasz – dopóki nie włożę ręki, nie uwierzę.

      • Nie baju baju jest 100 % zatrzymanie rozwoju nowotworów i w późniejszym czasie ich całkowite wyleczenie, ja otrzymałem termin życia 2 – 3 lata od fachowej medycyny która proponuje uciąć wyciąć i chemia. Choroby kończyn już gnijące tylko szarym mydłem i nie guwnem polskim tylko 80% z ukrainy a co do nowotworów i innych groźnych zakażeń wrotycz i konopie indyjskie które w europie zakazane obecni! Obecnie lekarze to mafia ze spółkami farmaceutyki tabletki przeciw bulowe zawierały tylko skrobię ziemniaczaną. Nie bój się raka jak żaba dla mądrych i cierpliwych w leczeniu nie jest groźny! Czy słyszałeś żeby chińczyk zmarł na raka? Rak wyleczalny tylko ziołami a jak nie to chemia i do piachu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 58 = 68