Zioła na na nerkach

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Torbiele na nerkach to dolegliwość, która nie musi powodować żadnych konsekwencji. W wielu przypadkach jednak jest to poważna choroba, która prędzej czy później powoduje niewydolność nerek. Czy można pozbyć się torbieli za pomocą ziół?

Zanim osoba cierpiąca na tę przypadłość zdecyduje się na naturalną terapię, powinna pamiętać, że lekarze obecnie nieprzychylnie patrzą na leczenie ziołami torbieli na nerkach. Dzieje się tak ponieważ obecnie nie poznano jeszcze dokładnie przyczyn powstawania tego typu zmian w nerkach czy innych narządach. Szczególnie w przypadku pojedynczych torbieli warto zastanowić się, czy terapia ziołowa lub jakakolwiek inna w ogóle jest konieczna. Bywa, iż takie pojedyncze zmiany nie wywołują żadnych objawów, dlatego też nie zaleca się w takim przypadku leczenie, a jedynie regularne badania mające na celu stwierdzić, czy torbiel nie zmienia swojej wielkości.

Ziołoterapia na torbiele na nerkach

Stosując kurację ziołową mimo wszystko należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie wszystkie zioła mogą być stosowane, jeśli specjalista zdecyduje się na podanie leków opóźniających rozwój torbieli. Leczenie torbieli na nerkach obecnie może także polegać na terapii genowej, odpowiedniej diecie lub operacji wycięcia torbieli lub odsączeniu z niej płynu.

Zioła na torbiele na nerkach bardzo często zaliczają się do ziołowych środków na wiele różnych chorób tego narządu. Polecaną rośliną jest między innymi skrzyp, który ma między innymi działanie moczopędne i z tego względu nie zawsze znajdzie zastosowanie w leczeniu. Niektórzy polecają również liście brzozy. Napar sporządza się z jednej łyżeczki suszu i szklanki wrzącej wody – tak jak w przypadku innych ziół parzenie powinno odbywać się pod przykryciem. Podobnie jak skrzyp, liście brzozy mają działanie moczopędne i odkażające, dlatego w niektórych przypadkach może opóźnić rozwój chorób nerek. W przypadku chęci użycia łopianu do leczenia wielotorbielowatości należy użyć nie suszu, a świeżego soku z tej rośliny, który działa moczopędnie.

Nawet jeśli zioła nie sprawią, że torbiel zniknie, to w niektórych przypadkach mogą opóźnić niewydolność nerek. W tym celu jednak warto udać się do specjalisty, który zazwyczaj zamiast stosowania jednego zioła, zaleci odpowiednią ich mieszankę, zwykle działającą bardziej skutecznie od pojedynczego składnika. Warto pamiętać, że nawet specjaliści od ziołolecznictwa zalecają stosowanie ziół na wielotorbielowatość nerek tylko w przypadku wczesnej fazy choroby. W przypadku zaawansowanego stadium należy jak najbardziej oszczędzać nerki, dlatego zioła mogą być niewskazane.

Zioła na na nerkach
4.3 (85.93%) 27 głosy

3 Komentarze

  1. Torbiele na nerkach przede wszystkim trzeba leczyć ziołami, bo lekarze najczęściej nie zapisują żadnych leków. Zwłaszcza, że nawet jak zapiszą, to potem i tak nie działają. A nawet jak działają, to i tak nie do końca i problemu całkowicie nie likwidują. Tylko czy lekarze powinni przepisywać zioła?

    • Dobry lekarz nie zapisze Ci żadnych leków na torbiele na nerkach, bo wie, że większość z nich to przede wszystkim placebo. Ale nie każdy lekarz działa etycznie, to po pierwsze, a też nie każdy działa zgodnie z wiedzą, która też bywa mocno zróżnicowana. W takim przypadku może być tak, że zioła na torbiele nerkach będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

  2. MM PYTANIE CZY KTOŚ MOZE MI POWIEDIZEĆCZY MIAŁ TORBIELE NA NERKACH I JAKIE ZZIŁOŁA SĄ NAJSKUTECZNIESZE POZDRAWIAM SERDECZNIE I JESLI MOZNA PROSZE MI NAPISAĆ Z GORY DZIĘKUJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


38 − = 33