Depilacja laserowa – czy jest bardziej skuteczna od tradycyjnych metod?

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Depilacja laserowa aktualnie należy do grupy najbardziej popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest to technika pozwalająca w dość szybki i skuteczny sposób pozbyć się niechcianych włosków w wybranej okolicy. Stosowana jest zarówno na twarzy, kończynach (górnych i dolnych), miejscach delikatnych jak strefa bikini czy pachy.

Depilacja laserem – najczęstsze pytania pacjentów
Czy depilacji laserowej zawsze towarzyszy ból lub dyskomfort? To mit, że depilacja laserowa musi boleć. Aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu wystarczy stosować urządzenie, które posiada chłodzący system redukcji bólu. Laser Vectus to nowoczesny sprzęt wyposażony w technologię Advanced Contact Cooling, która znacząco poprawia komfort podczas zabiegu.
Jak skuteczna jest depilacja Vectus? Laser Vectus zapewnia bardzo wysoką skuteczność. Po serii zabiegów trwale pozbywamy się aż 95 procent owłosienia. Pozostałe 5 procent włosków, które nie znajdowały się w fazie wzrostu w trakcie zabiegów, może, ale nie musi pojawić się w przeciągu roku po zakończeniu serii. Aby je usunąć wystarczy jedna sesja depilacji.
Komu zwłaszcza jest zalecana depilacja laserowa? Jest idealna dla każdego, kto chce usunąć zbędne owłosienie w sposób trwały. Ponadto laser jest wybawieniem dla kobiet zmagających się z objawami hirsutyzmu, jak również mężczyzn z problemem bujnego owłosienia np. na plecach. Depilacja laserowa jest też najlepszym rozwiązaniem w przypadku skłonności do zapalenia mieszków włosowych lub wrastających włosków po depilacji.
Czy bezpośrednio po depilacji laserem mogę wrócić do pracy i wykonywania innych codziennych czynności? Tak, warto jednak zrezygnować z czynności mogących powodować podrażnienia skóry. Nie należy korzystać z basenu i sauny przez kilka dni. Nie wolno też opalać się na słońcu i w solarium przez około miesiąc po zabiegu depilacji laserowej.

Wrastające włoski – czy można uniknąć tego problemu podczas depilacji?

Wrastające włoski to jeden z problemów jaki może pojawić się po depilacji metodą tradycyjną (np. urządzeniem z pęsetami, woskiem czy kremem). Przyczyną takiego stanu może być np. bardzo sucha, twarda, skóra, bardzo cienkie oraz osłabione włosy, maszynki do golenia wielokrotnego użytku (lub wielokrotne używanie przeznaczonych do jednorazowej depilacji), jak również kosmetyki, które podrażniają delikatną skórę.Depilacja laserowa nóg.

Alternatywą, która zapobiega wrastaniu włosków jest depilacja laserowa. Wykorzystywane w niej urządzenia nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą.Konsekwencją częstego wrastania włosków może być zapalenie mieszków włosowych. Jest to bolesne i nieprzyjemne doświadczenie Aby uniknąć tego typu dolegliwości należy zachować odpowiednią higienę skóry, dbać o jej właściwe nawilżenie oraz natłuszczenie.

Można tego dokonać za pomocą dobrze zbilansowanej diety zawierającej produkty bogate w takie substancje odżywcze jak kwasy tłuszczowe nienasycone, witamina A czy cynk, nawadnianie organizmu, jak również stosowanie właściwych dla typu skóry kosmetyków do pielęgnacji. Dzięki temu skóra będzie bardziej elastyczna i miękka a co za tym idzie ułatwi przedostawanie się na powierzchnię włosów.

Czy depilacja laserowa boli podobnie jak metody mechaniczne?

Czy depilacja laserowa boli – porównując z mechanicznymi sposobami usuwania zbędnego owłosienia odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to metoda bezbolesna. U bardziej wrażliwych osób w trakcie zabiegu może pojawić się lekkie szczypanie oraz pieczenie. Po zakończeniu zabiegu natomiast przez jakiś czas może utrzymywać się zaczerwienienie lub zaróżowienie okolicy objętej depilacją.

Depilacja laserowa polecana jest do stosowania w miesiącach zimowych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ okolica objęta tego rodzaju działaniem nie może być opalona. Ponadto po zabiegu warto wstrzymać się na jakiś czas (przynajmniej do momentu zakończenia serii zabiegów) z ekspozycją skóry na działanie promieni słonecznych.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Depilacja laserowa całego ciała.

Laser do depilacji Vectus – zalety stosowania urządzenia

Laser do depilacji Vectus jest jednym ze sprzętów, za pomocą którego przeprowadza się usuwanie zbędnego owłosienia. To urządzenie, które wykorzystuje nowoczesne techniki (fototermoliza selektywna, czyli niszczenie komórek macierzystych mieszków włosowych za pomocą wchłanianej wgłąb skóry wiązki światła).

Dzięki metodzie jaką jest depilacja laserowa można przeprowadzić bezboleśnie i bezinwazyjnie usuwanie zbędnego owłosienia z okolic szczególnie wrażliwych. Polecana jest więc depilacja laserowa bikini czy depilacja laserowa pach. Dzięki temu włoski rosną znacznie wolniej i można zapomnieć o konieczności stosowania jakichkolwiek metod na kilka miesięcy (nawet do pół roku).

Plusy, jakie ma depilacja laserowa – opinie użytkowniczek

Opinie o depilacji laserowej użytkowniczek oraz ekspertów w tej dziedzinie są niezwykle istotne. Większość pań, które zdecydowały się na wybór tego sposobu podkreśla, że mimo znacznej ceny za jednorazowy zabieg oraz konieczność powtórzenia go przynajmniej w kilku seriach, jest to zdecydowanie tańsza i bardziej skuteczna metoda od tradycyjnego golenia czy depilacji sprzętem z pęsetami.Również lekarze podkreślają dobroczynne działanie zdrowotne podczas techniki, jaką jest depilacja laserowa.

„Skuteczność depilacji laserowej jest zauważalna już po pierwszym zabiegu. Ponadto dzięki tej technice możliwe jest pozbycie się problemu wrastających włosków, a co za tym idzie zapalenia mieszków włosowych”. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazania do depilacji laserowej – mimo, że w większości przypadków jest to metoda możliwa do stosowania – mogą być następujące:

  • leki czy zioła światłouczulające (jak np. dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, szałwia czy bratek) powinny być odstawione przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, zaś retinoidy nawet do pół roku wcześniej;
  • menstruacja (szczególnie w przypadku depilacji okolic brzucha czy bikini);
  • ciąża oraz czas po porodzie (do czasu zakończenia karmienia piersią);
  • opalenizna (nawet uzyskana poprzez używanie kosmetyków) – należy odczekać około 6 tygodni;
  • stosowanie innych metod depilacji – konieczna karencja wynosi 4 tygodnie;
  • stany zapalne skóry;
  • bielactwo.
Depilacja laserowa – czy jest bardziej skuteczna od tradycyjnych metod?
5 (100%) 5 głosy

3 Komentarze

  1. Hej dziewczyny. Zdecydowałam się ostatnio na depilację laserową i jestem w trakcie poszukiwania kliniki medycyny estetycznej. Możecie mi polecić coś sprawdzonego?

    • @pyrka2 Wybór jest szeroki i nie wiem skąd jesteś. Z tego co słyszałam i mówią moje znajome to najlepsza kilnika wykonująca depilację laserową jest w Gdańsku. Nazwyają się Clinica Cosmetologica. Możesz obczaić w necie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + = 17