Depilacja laserowa – skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianych włosków

Depilacja laserowa rąk
REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą walki z niechcianym owłosieniem. Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów, które mają uwolnić nas od nieestetycznie wyglądających włosków. Niestety, w przeciwieństwie do depilacji laserowej, nie gwarantują pozbycia się włosków na zawsze. Efekty zabiegu z użyciem lasera widoczne są już po przeprowadzeniu serii 2-3 zabiegów.

Depilacja laserem Vectus – ile kosztuje?
Obszar zabiegowy Pojedynczy zabieg Sześć zabiegów
Bikini 399 zł 1599 zł
Plecy 349 zł 1399 zł
Pachy 249 zł 999 zł
Nogi 599 zł 1999 zł
Całe ręce 349 zł 999 zł
Cała twarz 249 zł 799 zł

Wrastające włoski – kiedy włoski na naszej skórze zaczynają wrastać

Wrastające włoski, powstają na skutek wyrwania cebulki włosa. Najczęściej pojawiają się po depilacji woskiem, pastą cukrową, depilatorem, nierzadko również po użyciu stępionej maszynki do golenia. Każdy odrastający włosek na początku jest cienki i osłabiony.

Nie mogąc przebić się przez warstwę skóry, zaczyna w nią wrastać, tworząc na naszej skórze stan zapalny, widoczny w postaci małych zaczerwienień. Bywa tak, iż wrastające włoski mogą wywołać zapalenie mieszków włosowych, które powstaje na skutek gromadzącej się pod powierzchnią skóry ropy. Miejsca objęte zapaleniem są opuchnięte, swędzą a w skrajnych sytuacjach mogą wywołać ból.

O wiele bezpieczniejsza jest laserowa depilacja, gdyż trwale wypala cebulki włosowe. Po przeprowadzeniu serii zabiegów, niekiedy wystarczają 2-3, widzimy zauważalną różnicę. Włoski są rzadsze oraz słabsze. Po zakończeniu cyklu możemy cieszyć się piękną, gładką skórą i zapomnieć o niechcianych włoskach.

Laser do depilacji Vectus – najskuteczniejszy w walce z niechcianym owłosieniem

Laser do depilacji Vectus to laser diodowy działający bezpośrednio na włos i zawarty w nim barwnik. Jego działanie nie wpływa na skórę znajdującą się wokół włoska. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda walki z owłosieniem. Depilacja laserowa plecówWykorzystywana w przypadku zmniejszenia liczby włosków, jak i pozbyciem nadmiernego owłosienia, będącego wynikiem różnego rodzaju schorzeń. Depilacja laserowa jest skuteczna niemalże w 100%.

Skóra po zabiegu może być przez 2-3 godziny obrzęknięta i zaczerwieniona. To normalne i świadczy o prawidłowo przeprowadzonym zabiegu. Pamiętajmy, by po zabiegu używać odpowiednich kosmetyków, bogatych w naturalne składniki, które nawilżą oraz odżywią naszą skórę. Pielęgnacja po zabiegu jest bardzo ważna. Tylko kompleksowe działanie zapewni nam satysfakcjonujący efekt jedwabiście gładkiej i jędrnej skóry.

„W laserze Vectus zastosowano technologię foto-termolizy selektywnej, która powoduje wnikanie światła do aktywnej melaniny – komórek barwnikowych mieszka włosowego co wpływa na precyzję podczas lokalizacji źródła problemu. „ – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Gdańsk – Usuwanie owłosienia laserem Vectus.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazań do depilacji laserowej jest wiele. osoby borykające się z infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi czy wiruswymi na czas leczenia powinny zrezygnować z zabiegu. Ponadto osoby z rozrusznikiem serca, padaczką, ze skłonnością do bliznowców, z podatnością na przebarwienia. osoby nadwrażliwe na słońce czy posiadające tatuaż w miejsc zabiegu powinny zrezygnować z depilacji laserowej. Eksperci uważają, iż:

Depilacji laserowej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, oraz te karmiące piersią. Ponadto, osoby zmagające się z chorobami skóry. Dla przykładu wymienię: bielactwo, opryszczki, brodawki, łuszczyca. Zabieg ten najlepiej wykonać zimą, gdy skóra nie jest opalona. Zmniejsza to możliwość podrażnień skórnych wywołanych oddziaływaniem promieniowania UV.

W pierwszych godzinach po zabiegu unikajmy:


  • Nałożenia makijażu
  • Gorących kąpieli
  • Kosmetyków z dodatkiem alkoholu
  • Przebywania w saunie
  • Przebywania w solarium
  • Złuszczania naskórka w gabinecie kosmetycznym
  • Domowych peelingów

Zaopatrzmy się w kremy o właściwościach kojących i chłodzących. Najlepiej sprawdzą się produkty apteczne, które pozbawione są drażniących składników. Woda termalna złagodzi swędzenie, które może wystąpić bezpośrednio po zabiegu.

Depilacja laserowa – opinie na temat zabiegu

Opinie o depilacji laserowej wśród osób, które poddały się temu zabiegowi medycyny estetycznej są bardzo pozytywne. Polecana jest wszystkim kobietom, bez Depilacja laserowa pachwzględu na rodzaj owłosienia oraz kolor skóry. Aby skutecznie wyeliminować niechciane włoski specjalista musi przeprowadzić serię zabiegów, które trwale usuną włoski, pozostawiając nasza skórę gładką.

Klientki, które wybrały tę metodę znaczącą różnicę mogą zauważyć już po 2-3 zabiegach. W tym czasie włoski staja się cienkie i jest ich znacznie mniej, niż przed przeprowadzeniem zabiegu z wykorzystaniem lasera. Liczba sesji, które musimy odbyć zależy m.in. od koloru naszych włosków. Najbardziej podatne na działanie urządzenia są włosy z czarnym barwnikiem. Wbrew pozorom, to właśnie brunetki szybciej pozbywają się nieestetycznego owłosienia.

Czy depilacja laserowa boli – mity na temat depilacji laserowej

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej po raz pierwszy, większość osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli? Otórz nie, depilacja laserowa nie boli, choć możliwe jest pojawienie się uczucia dyskomfortu. Depilacja laserowa bikini, szczególnie wrażliwego miejsca na naszym ciele może wywołać takie odczucie. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i wrażliwa. Na szczęście wspomniane uczucie to nie trwa długo. Depilacja laserowa pach może wywołać podobny dyskomfort. Inaczej jest z pozostałymi częściami naszego ciała, w których skóra jest grubsza i znajduje się na niej więcej tkanki tłuszczowej, która niweluje poczucie dyskomfortu w czasie zabiegu.

Depilacja laserowa – skuteczne sposoby na pozbycie się niechcianych włosków
5 (100%) 5 głosy

2 Komentarze

  1. Czy jest ktoś kto ma doświadczenie po tych zabiegach? Czy faktycznie dają jakieś rezultaty i włoski nie odrastają? Może to tylko pic na wodę, aby pieniądze wysępić..

    • Jestem po pierwszym zabiegu w Clinica Cosmetologica – Gdańsk. Zabieg przeprowadzony był za pomocną lasera Vectus. Szczerze to nie spodziewałam się cudów, ale włoski powoli zaczynają wypadać, te które zostają są o wiele słabsze i zdecydowanie wolniej rosną. Zobaczymy co przyniosą kolejne wizyty 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 75 = 85