Leczenie zapalenia cewki moczowej

REKLAMA PO LEWEJ NA KATEGORII

Leczenie zapalenia cewki moczowej odbywa się zawsze pod kontrolą lekarską. Niekiedy można wspomóc właściwą terapię, jednak zazwyczaj nie można zastąpić jej domowymi środkami. Wynika to z faktu, iż główną przyczyną choroby są zazwyczaj drobnoustroje. Jak się leczy zapalenie cewki moczowej?

Lekarz zazwyczaj musi pobrać próbkę wydzieliny, jaka zazwyczaj pojawia się u ujścia cewki moczowej w przypadku zapalenia. To pozwala zwykle określić, jaka choroba powoduje objawy. W większości przypadków leczenie polega na podaniu serii antybiotyków. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna w danym związku, musi przyjmować takie same leki – bez względu na to, które z nich ma objawy choroby. Zazwyczaj zapalenie cewki przenosi się poprzez kontakty seksualne, dlatego leczenie obojga partnerów jest niezbędne. Podczas trwania terapii lekarz może zalecić także abstynencję seksualną, by nie dopuścić do ponownego wzajemnego zakażenia się partnerów.

Leczenie zapalenia cewki moczowej w domu

Jak leczyć zapalenie cewki moczowej w domu? Przede wszystkim nie wolno zapominać o prawidłowej kuracji. Oprócz jej stosowania, można wspomóc jej działanie poprzez picie dużych ilości wody. Warto tak postępować także wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy zapalenia cewki, a na wizytę u lekarza trzeba jeszcze czekać. Duże ilości wody pomagają wypłukać bakterie z układu moczowego, co może zapobiec przeniesieniu się ich do nerek.

W przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu moczowego, polecanym środkiem bywa żurawina. Do tej pory jest ona uznawana za środek niezwykle skuteczny. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnie badania pokazują, iż sama herbatka z tej rośliny raczej nie wystarczy do wyleczenia choroby. Skoncentrowane środki mogą okazać się bardziej pomocne, jednak należy pamiętać, iż niektórzy specjaliści twierdzą, że mogą one podrażniać pęcherz moczowy i cewkę, co sprzyja dalszej infekcji. Dlatego w wielu przypadkach warto zacząć od środków przepisanych przez lekarza, a żurawinę stosować jedynie jako preparat dodatkowy.

Bezobjawowe zapalenie cewki moczowej

Brak prawidłowego leczenia w przypadku tej choroby to nie tylko znaczne pogorszenie się jakości życia. Bywa, że po pewnym czasie objawy choroby znikają. Nie oznacza to jednak, iż doszło do samowyleczenia. Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, zapalenie cewki moczowej może spowodować trwałe problemy z płodnością. Jeśli zakażenie nie zostanie w porę zaleczone, może dalej przebiegać bezobjawowo i przemieścić się do narządów miednicy mniejszej, co może bardzo negatywnie wpłynąć na płodność. Dlatego tak istotne jest, by w razie wystąpienia objawów zapalenia cewki moczowej udać się do specjalisty.

Leczenie zapalenia cewki moczowej
5 (100%) 16 głosy

2 Komentarze

  1. Domowe sposoby leczenia zapalenia cewki moczowej na pewno są znacznie lepsze niż wszystkie leki razem wzięte. Zwłaszcza, że większość z nich można sobie darować, bo działają nie lepiej niż placebo. Ja tam nic kompletnie przepisanego przez lekarzy brać nie będę i wiem, że najlepiej na tym wyjdę i jedna choroba nie będzie mi powodować kolejnej.

  2. Leczenie zapalenia cewki moczowej musi być stosowane poprzez wypijanie dużej ilości wody. Bo właśnie dzięki temu najczęściej można wypłukać z organizmu te wszystkie toksyny i rzeczy, które powodują zapalenie cewki moczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


+ 28 = 38